K 74 (ОБЩАЯ)

Allrestaurants - K 74 - Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА

Адрес: Kněžice č. p. 74, Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА
Телефон: +420774442000 Мобильный: * Факс: *
Веб-сайт: http://www.k74.cz E-mail: *

Všechno to začalo jedním článkem o včelách publikovaným v časopise RESPEKT někdy na začátku roku 2008. Tehdy jsme ještě všichni bydleli v naší rodné Praze. Zmíněný článek pojednával o masivních úhynech včelstev způsobených zejména parazitem Varroa destructor a celkovém úbytku včel jak v rámci Evropy, tak i v ČR. Po jeho přečtení v nás zůstalo přesvědčení, že jednou, až budeme bydlet na venkově, musíme chovat včely.

Dalším mezníkem bylo osudové setkání s včelařem, které však proběhlo při příležitosti nemající s včelařením zhola nic společného. Honza Holmer nás oslovil při čekání na Vojtu na jeho lezeckém kroužku na Palmovce s tím, jestli si s ním při tom čekání na Vojtu nechceme taky zalézt. Naše, dnes již několikaleté přátelství, pak pro nás nepřineslo jen seznámení s lezením po skalách, ale paradoxně nám přineslo i první informace o včelaření samotném. Honza, jako léta včelařící nadšenec, si vetkl jako jeden z životních úkolů přesvědčit k včelaření někoho dalšího – mladšího. Byli jsme snadná oběť. Zůstavalo však stále u původního rozhodnutí, tedy když včelařit, tak na venkově.

Allrestaurants - K 74 - Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА Allrestaurants - K 74 - Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА Allrestaurants - K 74 - Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА Allrestaurants - K 74 - Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА Allrestaurants - K 74 - Jabloné v Podještědí, ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА
x
X